Investeerders in onroerend goed logo Investeerders in onroerend goed logo

7 tips voor het kopen van een huis in de Alpen

12 jan, 2021 door Investeerders in VastgoedMet samen meer dan 50 jaar ervaring in de verkoop van Alpine onroerend goed heeft ons team het allemaal gezien. Het goede, het slechte en het lelijke.

We hebben klanten hun droomhuis zien kopen in de Alpen in een vakantieoord dat ze nooit hadden overwogen. We hebben kopers gezien die zo van hun huis en hun nieuwe leven genoten dat ze vrienden en familie hebben overgehaald om naast of net verderop te kopen.
 
We hebben ook kopers gezien die zichzelf een aankoop afraadden vanwege ongefundeerde geruchten over lokale vastgoedprijzen. We hebben potentiële kopers gezien die hun doel om een huis in de Alpen te bezitten niet willen realiseren omdat ze geen compromissen kunnen accepteren op hun overweldigende wensenlijst. We hebben klanten gezien die weigerden te accepteren dat ze niet konden kopen wat ze wilden vanwege lokale beperkingen.
 
Uw aanpak is de sleutel tot succes in uw zoektocht naar vastgoed in de Alpen. Daarom hebben we onze toptips samengesteld voor wie op zoek gaat naar een huis in de Alpen. Hier zijn onze top 7 tips:
 

1. De regels begrijpen  

Buitenlanders kunnen niet kopen in Zermatt en kunnen geen huis kopen voor minder dan 750.000 CHF in Grindelwald.
 
Dit zijn harde en snelle regels. Er zijn geen uitzonderingen. Toch lijken sommige klanten ze per se te willen negeren, zoals een rode vlag voor een stier. Anderen zijn zich er gewoon niet van bewust, dus ons beste advies is om de regels in jouw aandachtsgebied te leren kennen, zodat je in een goede positie bent om je zoektocht naar een woning te starten.
 
We hebben een Kopersgids vol met details over regels en beperkingen in de Alpen, dus neem een kijkje en maak jezelf vertrouwd.
 

2. Realistisch budget  

Een ander knelpunt is het verschil tussen budget en verwachtingen.
 
Met een budget van 5 miljoen CHF zou je je zeker kunnen voelen van een ski in, ski out chalet in de buurt van de Medran in Verbier. Helaas is dit een van de duurste resorts ter wereld, ski in, ski out chalets op een centrale locatie beginnen meestal rond de 10m CHF.
 
Als je het je kunt veroorloven om in een bepaald vakantieoord op vakantie te gaan, betekent dat helaas niet dat je er ook een huis kunt kopen. Maar maak je geen zorgen, vooral in Zwitserland zijn er een aantal geweldige, minder bekende resorts die in opkomst zijn en waar onroerend goed betaalbaarder is. De kans is groot dat je de levensstijl in resorts als Saas Fee, Grimentz en Andermatt verkiest boven de dure, blitse levensstijl van Verbier of de chique glamour van Crans-Montana.
 

3. Realistisch verlanglijstje  

De sleutel tot het vinden van een woning die voor jou werkt en aan je budgetvereisten voldoet, is een kort en bondig verlanglijstje.
 
Geef prioriteit aan één of twee factoren en je kunt ze waarmaken. Als je ski in, ski out wilt, dan is dat een goed doel. Als je twee seizoenen wilt, werkt dat ook.
 
Maar naarmate je je verlanglijstje aanvult, sluit je bepaalde eigendommen, gebieden en resorts uit. Je moet je dus proberen te concentreren op slechts een paar belangrijke, realistische factoren.
 
Houd er ook rekening mee dat de items op je verlanglijstje waarschijnlijk een toeslag op de prijs met zich meebrengen. Ski in, ski out zal een extra toeslag geven. Nieuwbouw en pas gerenoveerde woningen vragen een meerprijs. Spa & wellness, zwembaden, centrale ligging, enz.
 

4. Resort voor eigendom  

Dit is van cruciaal belang. Het vinden van de juiste accommodatie betekent het vinden van de juiste locatie (land, resort, ligging) en het vinden van het juiste chalet of appartement. Locatie, locatie, locatie.
 
Af en toe krijgen we vragen van klanten over een woning die "aan alle voorwaarden voldoet". De juiste stijl, goede toegang tot de pistes, onlangs gerenoveerd, juiste prijs, juiste aantal slaapkamers, open plan, dubbelhoge leefruimte enz. Maar de woning staat in een resort waar ze nog nooit zijn geweest. Dit loopt zelden goed af. De skioorden in de Alpen verschillen enorm in sfeer, uiterlijk enzovoort. Geen twee dorpen zijn hetzelfde. Het is dus belangrijk om eerst na te denken over het resort. Wij kunnen je helpen begrijpen waar je het soort woning kunt vinden dat je zoekt en wat de stijl van de verschillende resorts is. Dat is een belangrijk onderdeel van ons werk en we doen het graag.
 
Dit wil niet zeggen dat je resorts moet uitsluiten die je niet kent of niet hebt bezocht. Integendeel. Wij zijn van mening dat je eerst moet gaan winkelen voordat je iets anders gaat doen. We hebben 365 dagen per jaar leden van ons team in de Alpen, dus we helpen klanten graag bij het uitzoeken van het juiste resort voor hen en om hen kennis te laten maken met het gebied en de markt.
 

5. Verbreed je horizon & overweeg verschillende resorts  

Of het nu komt door het budget of door beperkingen, veel kopers kunnen niet kopen in hun favoriete skioord. Sommige klanten besluiten dan dat een ski-woning niets voor hen is. Dat is redelijk.
 
Maar zelfs in 2021 zijn er een aantal skigebieden die niet zo bekend zijn, maar die wel tot de beste locaties behoren om daadwerkelijk een eigendom te bezitten en een leven op te bouwen in de Alpen. Dus we willen kopers dringend verzoeken om niet op te geven als het penthouse in Verbier of het chalet in Zermatt er niet komt. Misschien past een ski in, ski out chalet in Grimentz of een onlangs gerenoveerd penthouse in Saas Fee toch beter bij je.
 
Terzijde raden we ook aan om je horizon te verbreden met het oog op het nemen van een hypotheek. Ten eerste zijn klanten vaak niet van plan om een hypotheek te nemen in de Alpen, maar ze zijn zeer betaalbaar en verrassend eenvoudig te regelen. Ten tweede is het het beste om hypotheekadvies in te winnen voor onroerend goed in de Alpen, dus u kunt het beste naar de Alpen komen met een open blik op wie uw hypotheek zal verstrekken, omdat veel van de grote banken verrassend onhandig en moeilijk zijn om mee te werken voor onroerend goed in de wintersport.
 

6. Blijf niet hangen in de prijs per m2  

Misschien wel het belangrijkste onderwerp om een verkoop te laten ontsporen is de prijs per m2. Er komt nooit iets goeds uit een wetenschappelijke analyse van deze metriek. Er zijn een aantal problemen met de prijs per m2 als leidraad voor de aankoop van een huis.
 
Ten eerste spelen er te veel factoren mee. De gemiddelde prijs per m2 in een bepaald skigebied houdt geen rekening met het feit of een woning een 3-, 4- of 5-sterrenafwerking heeft. Het houdt geen rekening met de positie binnen het skigebied, noch met de positie ten opzichte van de skipistes. Het houdt geen rekening met het feit of een woning al dan niet een huurverplichting heeft. En ook niet of een woning nieuw is gebouwd, pas is gerenoveerd of een verouderde doorverkoopwoning die een opknapbeurt nodig heeft. In sommige gevallen zijn de cijfers niet eens specifiek voor Second Homes of eigendommen die beschikbaar zijn voor buitenlanders.
 
Ten tweede, waar haal je je cijfers vandaan? Natuurlijk kan een groot wereldwijd makelaarskantoor eruit zien als een redelijke autoriteit op dit gebied, maar verkopen ze ook echt huizen in deze resorts? Het antwoord is vaak nee. We zijn gevraagd om schattingen te geven van prijzen per m2 in resorts voor grote makelaars en grote publicaties. Je moet je ook afvragen voor wie deze cijfers bedoeld zijn.
 
Tot slot de kwestie van het berekenen van m2. Niet zo eenvoudig als je zou denken. In Frankrijk is er een wet voor de presentatie van deze maat, maar in Zwitserland zijn er verschillende berekeningsmethoden waarbij bepaalde ontwikkelaars en bepaalde gebieden hun eigen gewoonten gebruiken voor het beschrijven van de afmetingen van elke wooneenheid. Dat wil niet zeggen dat hier vals spel wordt gespeeld, maar wel dat je niet noodzakelijk appels met appels vergelijkt als je deze statistieken gebruikt.
 
Ons beste advies is dan ook om je niet te veel vast te bijten in deze cijfers. Ze houden geen stand en bovendien, wat is je doel als je je op deze cijfers concentreert? Wil je een woning bemachtigen onder de gemiddelde prijs in het resort? Bereid je er dan op voor dat de kwaliteit van de woning onder het gemiddelde ligt!
 

7. Geloof niet alles wat je hoort 

Net als bij de prijs per m2, die in sommige gevallen niet veel meer is dan geruchten, moet je voorkomen dat je verstrikt raakt in geruchten.
 
Bijvoorbeeld geruchten over bepaalde eigendommen die voor bepaalde prijzen worden verkocht. Verhalen zoals deze kunnen zeer misleidend zijn en een valse indruk geven van de gangbare prijzen van eigendommen in een bepaald gebied van een resort.
 
Gedurende 2020 hebben we klanten gehad die ons vertelden dat de markt vlak was en dat kopers in deze omstandigheden een koopje konden vinden. Dat was echter niet echt het verhaal van de vastgoedmarkt in de Alpen in 2020, vooral niet in Zwitserland, waar het probleem bijna het tegenovergestelde was. De verkoop was zo sterk, omdat stedelingen op zoek gingen naar een uitweg naar het platteland, dat het echte probleem in de markt een gebrek aan voorraad was in sommige gebieden om aan de vraag te voldoen.
 
 
Er is veel om rekening mee te houden bij de aankoop van een skihuis in de Alpen. Vooral tijdens een wereldwijde pandemie! Wij van Investors in Property hebben veel ervaring in het helpen van kopers bij het realiseren van hun droom om een huis in de bergen te bezitten en we helpen klanten graag in alle fasen van hun zoektocht.
 
We hebben veel extra informatie beschikbaar op onze Infopagina's voor kopers en je kunt altijd contact met ons opnemen als je vragen hebt. We hebben op dit moment een team in de Alpen, dus bezichtigingen gaan gewoon door en we zijn graag bereid om met klanten te zoomen of te bellen om hun interesse te bespreken.